Jaunumi

Toms Grēviņš iepazīst dabai draudzīgu aktīvo atpūtu

 

Projekta “Par tīrām upēm!” vēstnešu pulku papildinājis arī TV un radio personība Toms Grēviņš. Viņš kopā ar minerālūdens zīmolu “Mangaļi” un Pasaules Dabas fondu aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš pamanījis uz vietējām upēm jebkāda veida aizsprostu, kas apgrūtina vai traucē upes tecējumu, ziņot par to mājaslapā www.partiramupem.lv.

“Pasaules kontekstā mēs joprojām redzam, ka lielvalstu līderu un korporāciju vadītāju rīcība globālo klimata pārmaiņu jautājumā ir nogaidoša un drīzāk kūtra, nevis aktīva. Pandēmijas ēnā šie jautājumi uz mirkli izzuduši no daudzu dienas kārtības, taču mēs skaidri un gaiši redzam pārvērtības apkārtējā vidē. Es sev turpinu uzdot jautājumu: “Ko es pats kā zemeslodes iedzīvotājs varu darīt lietas labā?” Ir pilnīgi skaidrs, ka mērķtiecīga, proaktīva rīcība ir valsts politikas jautājums, taču cieņpilnai attieksmei pret apkārtējo vidi ir jākļūst pašsaprotamai katram pašam un par to nemitīgi nebūtu jāatgādina mediju kampaņās! Un esmu pilnīgi pārliecināts, ka šādi projekti kā “Par tīrām upēm!” mūs tuvina sabiedrībai, kurai vides problēmas ir tikpat svarīgas kā pusdienu ēdienkarte vai brīvdienu pavadīšanas plāni,” par projekta nozīmi stāsta Toms.


Nedaudz lietainā augusta pēcpusdienā Toms kopā ar Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāju Magdu Jentgenu un piedzīvojumu programmu vadītāju Māri Resni devās braucienā ar SUP dēļiem pa Braslas upi, lai noskaidrotu, kā pareizi nodarboties ar aktīvo atpūtu uz ūdens un tā tuvumā un nenodarīt kaitējumu apkārtējai dabai.

Noskaties video un uzzini arī Tu, kā vari nodarboties ar aktīvo atpūtu upju tuvumā dabai draudzīgā veidā!

Dalīties:

Vairāk

Pirmo reizi Latvijā tiks nojaukts upes aizsprosts_copy Lasīt vairāk

Pirmo reizi Latvijā tiks nojaukts upes aizsprosts

Uzlabojot Latvijas upju ekosistēmu, Pasaules Dabas Fonds kopā ar minerālūdens zīmolu “Mangaļi” iniciatīvas “Par tīrām upēm” un “Open Rivers Programme” ietvaros nojauks pirmo upju aizsprostu Latvijā – Bejas dambi, kas atrodas uz Alūksnes upes. Kā viens no problemātiskākajiem aizsprostiem Latvijā šis dambis tika identificēts, pateicoties sabiedrības iesaistei aizvadītajā gadā, kad tika aizsākts projekts “Par tīrām upēm”. Pēc aizsprosta nojaukšanas tiks organizēti arī sakopšanas darbi, kurā iedzīvotāji tiks aicināti iesaistīties, lai kopīgi parūpētos par tīrības un brīvā tecējuma atjaunošanu upē.

Projektā Lasīt vairāk

Projektā "Par tīrām upēm" pieteikti gandrīz 70 aizsprosti uz Latvijas upēm

Pateicoties sabiedrības iesaistei, minerālūdens zīmola Mangaļi projekta “Par tīrām upēm” ietvaros apkopoti teju 70 aizsprosti, kas atrodas uz Latvijas upēm. No tiem Pasaules Dabas Fonda eksperti izvērtējušu un atlasījuši 10 aizsprostus, kas apgrūtina upju tecējumu un kuru nojaukšana tuvākajā nākotnē būtu nozīmīga Latvijas upju ekosistēmas uzlabošanai.